Welcome to our Whatsapp Support Line.
Please choose our representative suitable for you.
Türkçe
Türkçe
Destek Hattı
Online
русский
русский
Служба поддержки
Online
العربية
العربية
الدعم
Online
English
English
Support
Online
Albania
Albanian
Support
Online

ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET BEDENLERİ REHBERİ

Bir bebek için kıyafet satın almak, yapılacak en sevimli şeylerden biridir. Ebeveynler, arkadaşları ve akrabaları, çocuklar için kıyafetlerin nasıl seçileceğine ve uygun bir seçim yapabilmek için bebek kıyafeti beden çizelgesindeki verileri kontrol etmeye yönelik öneriler aramak için internette aktif olarak geziniyorlar. Başka yerde arama. Burada size çocuk kıyafeti bedenlerini nasıl doğru bir şekilde seçeceğinizi anlatacağız ve çocuk kıyafetlerini seçme konusunda ek öneriler sunacağız.

Bugünlerde çocuklar için kıyafet çeşitliliği etkileyici. Çeşitli çocuk kıyafetleri, tasarımları, stilleri vb. Bulmak mümkündür. Bununla birlikte, hiçbir ebeveyn bebek, özellikle de yeni doğmuş bir bebek bu kadar hızlı büyürken pek giyilmeyecek bir kıyafet yığını satın almak istemez.

Kıyafet Seçimi: Nelere Dikkat Etmeli

Anne-babalar, akrabaları ve arkadaşları en çok bebek giyim bedenlerinin seçimini merak ediyorlar. Bu nedenle, bir çocuk için kıyafet gereksinimleri listesini daha iyi anlamak için küçük bir rehber sağlamak mantıklıdır.

 • Kıyafet seçimi, bir bebeğin beklendiği mevsime bağlıdır. Bu açıktır, ancak birçok ebeveyn, Kasım ayında beklenen yeni doğmuş bir kızın bu süper sevimli hafif elbiseyi neredeyse hiç giymeyeceğini unutur.
 • Onesies ve bodybuits , doğduğu zamana rağmen yeni doğanlar için en sık ihtiyaç duyulan ve değiştirilen kıyafetlerdir.
 • Çocuklar için 0-3 beden en çok kullanılmayan beden. Çoğu zaman, ebeveynler, arkadaşlar ve akrabalar, en küçük çocuk giyim bedenlerinden satın alma ve sunma eğilimindedir. Ancak yeni doğmuş bir bebek çok hızlı büyür, bu nedenle dolapta çok sayıda kıyafet kalır.

Çocuk Giysileri Ölçü Tablosu: Neden Kullanılır ve Nasıl Seçilir

Bir bebeği beklerken, ebeveynler genellikle ultrason muayenesinden geçer, böylece bebeklerinin beklenen kilosunu ve boyunu bilirler. Aksi takdirde ortalama bir bebek bedenini düşünmek ve ona göre kıyafetler seçmek mümkündür. İşte bebek kıyafetleri beden tablosundaki bilgiler:

 • Preemie: Bu, çocuk kıyafetleri beden tablosunda mümkün olan en küçük olanıdır. Bir ila üç pound (küçük prematüre olarak da adlandırılabilir) ve üç ila beş pound (büyük preemie) ağırlığıyla erken doğan minik bebekler için tasarlanmıştır.
 • Yenidoğan: 7 lbs'ye kadar olan ağırlık ve 19 inç yükseklik için.
 • 0-3: 12 lbs'ye kadar ağırlık ve boy için - 23 inç'e kadar.
 • 3-6: 16 lbs ve 25 inç'e kadar.
 • 6-9: maks. 20 lbs ve yükseklik - 27 ”ye kadar.
 • 6-12: 17 ila 22 pound ağırlık ve 27-29 inç.
 • 12-18: 27 pound ve 32 inç'e kadar.
 • Daha sonra bebek kıyafetlerinin bedenleri: 2T, 3T, 4T ve 5T.

Bunlar bir çocuk kıyafeti beden tablosunda verilen göstergelerdir. Seçim yaparken, bedenlerin bebeğin yaşı, kilosu ve boyuyla bağlantılı olduğunu fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, bebekler için beden çizelgelerinden seçim yaparken dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır:

 • Kumaşlar ve beden: Yenidoğan kıyafetleri yalnızca doğal malzemelerden olmalıdır. Ana kural budur. Bu nedenle bu giysilerin hiç esnek olmayacağını dikkate almak gerekir. Bir çocuk kıyafeti beden tablosunu kontrol ediyorsanız ve yenidoğan ile 0-3 arasında şüpheniz varsa, 0-3'ü tercih edin.
 • Özel marka: Bir markaya bağlı olarak, daha küçük ve daha büyük çalışan kıyafetler vardır. Bu nedenle, web sitelerinde verilen bebek kıyafetleri beden tablosu gösterge niteliğindedir. Bu problemin üstesinden nasıl gelinir? Deneyimli ebeveynlere sorun ve değişim ve iade politikalarını kontrol edin. Bu nedenle, bir çizelgede verilen bebeklerin ölçüleri gerçek çocuk giyim bedenlerinden farklıysa, bunları numune bedeninden bir kıyafetle değiştirebilirsiniz. Örneğin: Carter'ın kıyafetleri genellikle daha küçük olurken, Next'in kıyafetleri genellikle etiketlerin gösterimlerinden daha büyüktür.
 • Kıyafet türü: Uyumak için tulumlar biraz daha büyük satın alınabilir. Alternatif olarak, bir tulumu biraz daha uzun süre kullanmak için yerleşik ayak izlerine sahip öğeleri tercih edebilirsiniz. Bu arada, bir çocuğun büyümesi için daha büyük kıyafetler almak iyi bir fikir değildir. Her şeyden önce, çocuğunuz rulo kumaşlardan rahatsız olabilir. Ayrıca, sıkıca oturmayan kışlık giysiler hipotermiye bile yol açabilir.

Çocuk Giyim Boyutları ve Tercih Edilen Özellikler

Bebekler için kıyafet ararken, bir mevsime, temel bakıma, ebeveynler için rahatlığa ve bir çocuk için rahatlığa dayanan çeşitli öneriler ve ipuçları vardır. Çocuk kıyafetlerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ana kontrol noktalarına göz atın.

Yenidoğan Giysileri

Yeni doğanlar için kıyafetleri düşünen ebeveynler, çok hızlı büyüdüklerini hatırlamalıdır. Ayda iki kilo, bazen daha da fazla kazanılabilir. Bu nedenle, çok sayıda yeni doğan ve 0-3 ürün satın almak para kaybı olabilir. Öte yandan, ilk aylarda bebeğinizin kıyafetlerini oldukça sık değiştirmeniz gerekecektir: günde beş ila on iki kez. Peki, bebek kıyafetleri yeni doğanlar için nasıl çalışır? Bodysuits ve onesies gibi en sık ihtiyaç duyulan ürünleri bol miktarda satın almak önemlidir. Tulum gibi kıyafetler, örneğin birkaç parça miktarında sıcak tulumlar.

Şunlara özellikle dikkat edilmelidir:

 • Kumaşların ve dikişlerin kalitesi. İkincisi daha da önemlidir. Herhangi bir sert dikiş, yeni doğmuş bir bebeğin yumuşak cildini tahriş edebilir.
 • Boyun bölgesinin çocuğunuzu daha az rahatsızlıkla giydirecek kadar geniş olduğundan emin olun.
 • Çıtçıtlı ve güvenli fermuarlı kıyafetler seçin. Çocuğunuzu saat 3'te değiştirmeniz gerektiğinde bu kullanışlı olacaktır.
 • Boyut, çocuğunuzun gerçek ölçümlerine uymalıdır. 3 aylık bebek kıyafetleri yeni doğanlar için uygun değildir. Bir uyku tulumu çok büyükse, arkaya doğru yuvarlanarak çocuğunuzun rahat uyumasını engelleyebilir.
 • Genel olarak, yeni doğanlar için kıyafet seçiminde temel kural basitliktir. Aksesuarlar sadece gereksiz değil aynı zamanda tehlikelidir.

3 ila 18 Aylık Bebekler için Kıyafetler

Bu önemli bir dönem. Belirli bir çocuk için gerekli olan tüm olası kıyafetleri tahmin etmek oldukça zordur. Her beden için kaç bebek kıyafetine ihtiyacım var? Bu SSS'lerden biridir.

Üç aya kadar bebeğiniz ağırlıklı olarak uykuda olacaktır. Bu nedenle, yalnızca sık sık değiştirilecek temel kıyafetlere ve tulumlara ihtiyacınız olacak. Diğer giysilerin sayısı öncelikle ebeveynler için rahatlık sağlamalıdır. Çamaşır yıkamaktan nefret ediyorsanız, daha fazla kıyafet alın ve haftada bir bu sürecin tadını çıkarın.

Üç aylık olduktan sonra bebeğiniz kendi vücudu da dahil olmak üzere etrafındaki dünyayı öğrenmeye başlayacaktır. Kıyafet seçiminin ana prensibi, hareketlerin rahatlığı ve engellenmemesi üzerine kurulmalıdır. Ellerin yanı sıra ayaklar ve bacaklar da serbest kalsın. Aksesuarlara ve küçük öğelere izin verilmez. Hatta bir bebek onları emip yutabilir.

Bodysuit'ler ve çeşitli tulumlar bu yaş için hala en iyi seçenekler. Bu kıyafetleri ilk aylardaki kadar sık ​​değiştirmeyeceğiniz için miktar daha az olabilir.

Altı aydan itibaren bebeğinizin büyümesi o kadar hızlı olmayacak. Böylelikle bebek bedenlerinde her hafta değişiklik olmayacaktır. Bebeğiniz ilk yılın ikinci yarısında oturmayı ve emeklemeyi öğrenecektir. Etrafta pek çok konu bebeğinizin ilgisini çekecek ve hareket etmesi için motive edecektir. Giysiler çok yakında kirlenecek. Özellikle çocuğunuzu yetişkinlerin yemekleriyle tanıştırmaya başladıktan sonra. Tüm sebzeler, meyveler ve meyveler doğal kumaşlardan zorlukla temizlenebilir. Bu nedenle, kalite, giysilerin çok sayıda çamaşır yıkama ve ütülemeye dayanmasını sağlamalıdır. Giysilerin giyilemez hale gelmesine hazır olun, bu nedenle, altı aylıktan itibaren pahalı tasarımcı günlük kıyafetlerini seçmek para kaybı olabilir.

12 Aylık Bebek Giysileri Önerileri

İlk doğum gününü kutladıktan sonra, çocuğunuz muhtemelen biraz daha erken yürümeyi öğrenecektir. Kumaşların kalitesine dikkat edin. Çok sayıda düşmeye dayanacak ve çocuğunuzun cildini yaralanmalardan koruyacak kadar güçlü olmalıdır. Tekstil listesine denim ve güçlü pamuklu kumaşları koymanın tam zamanı. Ek malzemelerin önemsiz içeriği kotu esnek kılar, böylece aktif çocuğunuzun hareketleri engellenmez. Bu yaşta çocuğunuz fermuarların, düğmelerin ve diğer bağlantıların ne kadar güvenilir olduğunu kontrol edecektir. Yeterince güvenli olduklarından emin olun.

Bebek Giysileri Boyutlandırması: Bebeklerde Fark Var mı?

18 aydan sonra her çocuk kendine özgü bir şekilde gelişiyor ve davranıyor. Bazıları etraftaki her şeyi korkmadan aktif olarak keşfediyor. Diğerleri daha dikkatli ve kitapları ve diğer oyuncakları sever. Ayrıca, yeni yürümeye başlayan çocukların boyları ve ağırlıkları önemli ölçüde farklıdır. Yürümeye başlayan çocuk bedenleri nasıl doğru seçilir? Aşağıda ebeveynlerin sunduğu birkaç öneriyi bulun:

 • Yürümeye başlayan çocuk giyim ölçüleri tablosunu kontrol ederek başlayın. Bu ölçümleri temel veriler olarak kullanın, ancak sonraki hususları düşünün.
 • Çocuğunuzun bebek yaşında daha küçük veya daha büyük kıyafetler giyip giymediğini unutmayın. Bu nedenle, çocuğunuz daha büyükse, 2T boyutu iki yaşındaki bir bebek için çok küçük olabilir.
 • Unutmayın, farklı markaların çocuk giyim ölçüleri de farklıdır. Çoğunlukla, belirli bir markanın her yaş için, çizelgelerdeki ve etiketlerdeki göstergelerden daha küçük veya daha büyük kıyafetleri vardır.
 • İki yıl sonra bile, bazı çocukların hala süper sevimli yanakları ve tombul bacakları var. Çocuğunuzun rahat hareket etmesini engellememek için tombul bebekler için mevcut kıyafet seçimlerine bakın. Hareket etmek için ne kadar motive olursa, aktif çocuğunuz o kadar hızlı büyür.
 • Yırtık veya bozulmuş bir kıyafeti atmaya her zaman hazır olun. Yeni yürümeye başlayan çocuklar bazen aşırı aktiftir, bu nedenle en önemlisi onları güvende ve yaralanmadan tutmaktır.

Dikkate Alınacak Başka Neler Var?

Çocuklar için kıyafet seçerken hem ebeveynlerin hem de çocukların rahatlığını hatırlamak önemlidir. Bebekler ve yenidoğanların yanı sıra yeni yürümeye başlayan çocuk kıyafetleri için beden ölçüsü tablosuna bakın, çocuğunuzu ölçün ve iade ve değişim politikasını kontrol edin. Çocuk kıyafetleri için yaptığınız alışverişin eğlenceli ve başarılı olmasına izin verin.

You can continue with our mobile application.